Bahçeşehir Beylikdüzü Hızlı Okuma Kursu

YETİŞKİNLER İÇİN ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Yetişkinler artık hem profesyonel hayatlarında hem de özel hayatlarında okumaya ayırdıkları vakti yarı yarıya indirebilir ve bunun yanı sıra okuma zevkini en üst düzeyde deneyimleyebilirler!

 

1.      Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi nedir?  Yetişkinlere nasıl fayda sağlar?

 

Hızlı Okuma Eğitimi ile göz-beyin koordinasyonumuzu çok hızlı ve etkin bir biçimde geliştirerek okuma potansiyelimizi “en üst” düzeye çıkarmak artık çok kolay!

Yetişkinler için Anlayarak Hızlı Okuma Kursu, kişinin mevcut okuma hızını 3-6 kata kadar arttırmak üzere, göz kaslarını geliştirip, gözün görüş alanını genişleten bir dizi göz egzersizinden ve hızlı okumaya engel olan eski alışkanlıkları gidermek üzere yapılan teorik çalışmalardan oluşan toplam 12 saatlik bir eğitimdir.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında; internet, kitap, dergi, gazete gibi bizi okumaya yönelten kanalların bilgi bombardımanına tutulmuş durumdayız. Fakat aynı zamanda, ilk okuldan kalma okuma alışkanlıklarımızla bu hıza ayak uydurmakta zorlanıyoruz.

Dakikada ortalama 150 kelime okuyan bir kişinin dikkatini okuduğu materyale yoğunlaştırması çok zordur. Ayrıca yavaş okunan bir materyal kişiyi yorar ve okumaya karşı olumsuz bir davranış biçimi geliştirmesine yol açar.

Hızlı Okuma Eğitiminden sonra, kişi hızlı okurken çok daha iyi konsantrasyon sağlamaya ve okuduğu materyali daha iyi anlamaya başlar. Bunun yanı sıra, iş yaşamındaki profesyoneller okudukları raporları, mailleri ve dosyaları daha kısa sürede tamamlayarak iş verimliliğini arttırabilir, özel yaşamında ise ilgi duyduğu kitap, dergi, gazete vb. materyalleri daha kısa sürede okuma zevkini deneyimleyebilirler.

Hızlı Okuma alışkanlığı bir kez edinildiğinde, kişi tüm okumalarını bu yeni alışkanlıkla gerçekleştirir ve “hızlı okursam anlayamam” inancından “hızlı okuyarak anlıyorum” inancına geçer.

 

Eğitimin içeriği:

 

v  Mevcut okuma hızını tespit etmek,

v  Hızlı Okuma frenlerini (hızlı okumayı engelleyen faktörleri) tanımak,

v  Hızlı Okuma frenlerini hayatımızdan çıkarmaya yönelik uygulamalar yapmak,

v  Gözün görüş alanını genişletici, göz kaslarını geliştirici ve gözün görme hızını arttırıcı çalışmalar yapmak.

 

 

Eğitimi Nasıl Alacaksınız?

v  Bu konuya özel olarak geliştirilmiş Hızlı Okuma Yazılım programı ve deneyimli Hızlı Okuma Eğitmeni eşliğinde bu eğitimi kendi laptopunuzu çalışmada kullanarak alabilirsiniz.

v  Çalışma toplam 12 saattir ve bu süre, kişinin kendi programına göre günlere bölünebilir.

v  Çalışma bireysel olarak veya 2-3 kişilik gruplarla yapılabilir.
Bir arkadaşınızla birlikte çalışmaya katılmayı tercih edebilir, böylece hem daha ekonomik hem de daha eğlenceli bir şekilde Hızlı Okuma Eğitimini alabilirsiniz.

Çalışma bitiminde, CV’nize de ekleyebileceğiniz bir katılım sertifikası verilecektir.