Bahçeşehir LGS Özel Ders

Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavı sisteminde yapmış olduğu Değişiklik ile TEOG yerine LGS dediğimiz bir sistem getirdi. Bu sistemi inceleyecek olursak analiz sentez ve değerlendirme süreçlerini daha iyi kullanabilen okuduğunu anlayabilen bilgiyi kullanabilen öğrencileri Seçen bir sınav olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda merkezi yerleştirme ve mahalli yerleştirme adı verdiğimiz 2 basamaktan oluşmakta. Nitelikli okul diyebileceğimiz okullara öğrenci seçilirken merkezi yerleştirme puanlarına göre Öğrencilerin kayıtları alınacaktır. Liselere giriş sınavına girmeyen öğrenciler ise Mahallesinde bulunan 5 Okuldan bir tanesinine yerleşeceklerdir.

Liselere giriş sınavında bütün öğrencilerin sınava girme şartı ortadan kaldırıldı, isteyen öğrenciler sınava girecek istemeyen öğrenciler ise mahalli yerleştirme ile liselere kayıtlar yapılacaktır. Peki sınavda sorulacak olan soruları kim hazırlayacak? Soruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kazanımlar doğrultusunda bu kazanımlara uygun sorular hazırlanacaktır. Okullar kapanmadan yapılacak olan LGS sınavında çoktan seçmeli sorular sorulacak, iki aşamalı olan Bu sınavda sözel ve sayısal bölümlerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Yeni sınav sisteminde sorulmuş olan soruları incelediğimizde birçok öğrencinin matematik dersinde başarısız olduğunu görmekteyiz. Bu bakıma bir öğrenci matematik dersinde ne kadar fazla neti varsa istemiş olduğu liseye yerleştirme şansı da o derecede artacaktır. Bu yüzden LGS Matematik özel ders taleplerinizde çocuğunuza uyum sağlayabilecek onunla frekansları Tutabilecek bir öğretmen ihtiyacınız varsa bizlerle iletişime geçerek Bahçeşehir bölgesinde bulunan öğretmenlerimizden özel ders alabilirsiniz. Hayalinizdeki Okulu kazanabilmek ve kaliteli bir eğitim almak için ilerlemiş olduğunuz yolda doğru adımlar atarken yanınızda doğru bir Koç’un yer almasını istiyorsanız akademik rehberlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.