Bahçeşehir Birebir Özel Ders

bahcesehir-ozel-dersBahçeşehir Özel ders olarak sizlerin ilkokul ortaokul aynı zamanda lise takviye derslerinde destek ve sınavlara hazırlık şeklinde çalışmalar yapmaktayız. Okul takviye çalışmalarımızda İlkokul 1. sınıftan lise son sınıfımıza kadar bütün branş derslerine öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu branş öğretmenlerimiz öğrencilere birebir bir şekilde evinizin konforunda özel ders vermektedir. yapmış olduğumuz çalışmalarda amacımız sadece öğretmek değil öğrenmeyi öğretmek ve aynı zamanda ezbercilik yapmak yerine öğrencinin analiz sentez değerlendirme süreçlerinden daha başarılı bir şekilde çıkmasını sağlamaktır. Çünkü başarılı olabilmek için tek bir kaynağa bağlı kalmamak gerekir, çok farklı kaynaklara ulaşabilmenin farklı kaynakları zorlayabilmeli, aynı zamanda öğrencilerde öğrenme isteği uyandırabilmeliyiz. Çünkü eğitim hiçbir zaman korku ile gerçekleşmez.

Hiçbir zaman da Tekbir kaynağa bağlı kalarak Biz öğrencileri bir konuyu öğrenmesini sağlayamayız. Öğrencilerle aramızda sevgi bağı kurmalı onlara karşı demokratik olmalı ve aynı zamanda sadece Kafalarının içine bilgiyi depolamak gibi bir hedefimiz olmamalı. Çünkü bilgiye nasıl erişmeleri gerektiğini öğretmeliyiz, bu bilgi nasıl kullanmaları gerektiğini öğretmeliyiz ve aynı zamanda sonuca nasıl ulaşılır bunların Yollarını öğrencilerimize kazandırmalıyız.

Başarı sürecini etkileyen farklı etmenler vardır. Bunlardan birincisi programlı çalışmak ikincisi öğrencinin istek ve arzusudur. Birinci ve en önemli Olması gereken şey öğrencinin istemesidir. Öğrenci istedikten sonra biz Rehber öğretmenler olarak öğrencinin nasıl çalışması gerektiğini nasıl programlar yapması gerektiğini örnek bir matematik dersinde nerelerde eksiği olduğunu, yapmış olduğumuz gelişim raporları ile hem aileye hem öğrenciye bunu sunmaktayız. Sonrasında bu raporlar doğrultusunda elde ettiğimiz dönütler sayesinde öğrenci eksik olan kısımları tamamlayarak kendisini bir üst merdivene çıkartacaktır. Bunların olabilmesi için hep söylemiş olduğumuz öğrencinin isteği ve arzusu Birincil koşuldur, bu olmadan öğrenci ile ilerlememiz imkânsızdır. Gelişim raporlarında elde ettiğimiz sonuçlar doğrultusunda bizim vermiş olduğumuz programları öğrenci uyguladıktan sonra öğrencinin başarısız olma gibi bir durumu söz konusu olamaz.