Bahçeşehir Özel Öğretim Kursu YKS AYT

bahcesehir-ozel-ogretim-kursu-yks-aytMerhabalar Bahçeşehir Sakinleri uzun zamandır sitemize yazı yazma adamızı farkettik bu bakıma günümüz eğitim problemlerinden biri olan dershanecilik olayı ile alakalı bir yazı hazırlayalım istedik Milli Eğitim Bakanlığı’nın değiştirmiş olduğu mevzuat gereği şu an dershaneler tamamen kapatıldı. Bazı dershaneler temel liseye bazıları Etüt Merkezi’ne bazıları akademik ortaokula bazıları ise özel öğretim kursu dediğimiz eğitim kurumlarına dönüştü. Bazı yerler illegal çalışmakta bazıları ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ruhsatlarını alarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmişlerdir.

Peki hocam özel öğretim kursu nedir diyecek olursanız lisede eğitim hayatına devam eden öğrencilerin okulda öğrenmiş oldukları temel kazanımları pekiştirebildirmelerini sağlamak, sınav sistemi odaklı çalışma yapmak için açılmış olan Dershane tarzı yerlerdir diyebiliriz . Peki hocam o zaman dershaneden farkı ne diyecek olursanız şunu diyebiliriz.. dershaneden farkı tek bir ders alanında hizmet vermeleri Örneğin bir özel öğretim kursu sadece Matematik dersinden öğrenciye hizmet verebilir veya sadece fizik veya sadece Kimya dersinden öğrencilerine yardımcı olabilir.

Birden fazla branşta hizmet veriyorsa Örneğin özel öğretim kursu her iki katına birden ayrı ayrı dersler için ruhsat almış olabilir Bunu kurum sahiplerinden bilgi alarak daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Peki hocam bunların dışında Siz neden özel öğretim kursu tarzında bir çalışma yapıyorsunuz Bizim daha çok sisteminiz evden çıkmak istemeyen evinde özel ders almak isteyen velilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. bizim sistemimiz daha çok birebir Hoca’dan şeklinde olmaktadır.
özel öğretim kurslarında ise 10 kişilik veya 15 kişilik sınıflarda öğrenciler herhangi bir ders alanında hizmet almakta var daha rekabetçi bir ortamda derslerin sürdürmekte ve daha gruptan çalışmalar yaparak dersler işlemektedir. Her iki sisteminde öğrenciye mükemmel bir katkısı bulunur. Yeter ki öğrenci dersi öğrenmek dersi yapmak sorumlukları yere getirmek istesin, sorumlulukların yerine getirmek istemeyen öğrenci özel ders alsa da özel öğretim kursuna gitse de bir dersi öğrenmesi imkansızdır. Bir derste başarılı olabilmesi için öğrenci ilk önce kendi içinde O sınavı kazanması gerekir. Kendi içerisinde Ben başaracağım.. başarılı olmam lazım Bu dersi yapmam lazım artık derslerinde uğraşmam lazım diyemeyen bir öğrencinin başarılı olmak gibi bir şansı yoktur. Bu yüzden siz değerli verirler öğrencinin başarısını istiyorsanız ilk önce öğrencinizin güdülenmesini sağlamanız lazım. Bunun için Öğretim kurslarında eğitim rehberlerinden veya öğrenci koçu diyebileceğimiz kişilerden destek alabilir veya çocuğunuzla iletişime çok kuvvetli ise Çocuğunuzu iyi tanıdığınız için bu doğrultuda onu yönlendirebilirsiniz. Yoksa bir öğrenci özel ders aldı diye mutlaka başarı olacak, özel eğitim kursuna gidince mutlaka üniversite kazanacak diye bir şart bulunmamaktadır. Başarılı dolu bir eğitim hayatı dilerim…

Yks ve AYT Hakkındaki sorularınıza cevap bulmak için bizleri araybilirsiniz..